Denetim Hizmetleri

– Özel Amaçlı Denetim Hizmetleri

Şirketlerin başarılı olabilmeleri için öncelikle mali tabloların tam ve doğru takip edilmesi, kaydedilmesi gerekir. Dönemsel ve yıllık olarak hazırlanan mali tablolar bu işi iyi bilen profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Firmamız yasal ve düzenleyici veya diğer sebeplerden dolayı bir denetçiye ihtiyaç duyan kuruluşlara, yüksek kalitede denetim hizmetleri sunabilir.

Yapılan tüm denetimler neticesinde firma yönetimine sunulmak üzere Denetim Raporu hazırlanır.

– Denetim Hizmetleri ile size nasıl yardımcı olabiliriz?

Denetim Hizmetleri çalışmaları bütün mevcut ve gerektiğinde geleceğe dönük denetim, muhasebe, raporlama düzenlemeleri ve teknik danışmanlık hizmetlerini kapsar. Denetim müşterilerimizin arasında, Türkiye’nin önemli holding ve şirketlerinin yanı sıra dünyanın önde gelen çokuluslu şirketleri ve bir çok küçük ve orta ölçekli işletme de yer almaktadır.

– Mali Risk Analizi Denetim Hizmetleri

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından kurulan elektronik denetim temelli hareket eden Risk Analiz Merkezince vergi incelemesi yapılacak mükellefler seçilmektedir. Bu sistem mükellefin kendi beyanları üzerinden oluşturulan senaryolardan riskli olup olmadıklarını tespit etmektedir. Risk puanı yüksek olan mükellefler ayrıca incelemeye sevk edilmektedir. Bunu bir hastalığın önceden tespit edilerek ilerlemeden tedavi edilmesine benzetebiliriz. Bu sistemle erken dönemde vergi veya SGK yaptırım/cezalarına maruz kalabilecek firmaları ve risklerini tespit ederek gerekli tedbirlerin alınması sağlanabilir.

– Uygunluk Denetimi Hizmetleri

Denetim Hizmetleri ile şirketin merkezi ve merkez dışındaki tüm bağlı birimlerinde, şirket yönetimi tarafından belirlenmiş olan amaç ve politikalara, yönetmelik ve prosedürlere, mali mevzuata ve diğer kanunlara tüm operasyon alanlarında, uyulup uyulmadığını veya hangi düzeyde uyulduğunu belirlemek amacıyla yapılan denetimlerdir.

İletişime Geç!

Ankara

  • İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Regnum Sky Tower No:57/8 Çankaya Ankara

  • info@lorenz.com.tr

  • +90 312 577 55 50

İstanbul

  • İnkılap Mh. Küçüksu Cd. No:101 Temaş Plaza K2 D4 Ümraniye/İstanbul

  • info@lorenz.com.tr

  • +90 (216) 766 30 93

BİZE ULAŞIN

Aşağıda yer alan formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.